Vallavanema pöördumine

Tere!

Tänases tohutus infotulvas ja koroonauudiste valguses otsustasin anda väikese ülevaate meie valla tegemistest ja vallavalitsuse toimetamistest seoses eriolukorraga.

Oleme hetkel situatsioonis, kus me keegi varem olnud ei ole ja sellepärast puudub ka kogemus ning teadmine selle olukorra lahendamiseks. Oleme sulgenud lasteaiad ja koolid, kinni on rahvamajad ja raamatukogud. Kolmapäeval sulgesime ka staadionid ja mänguväljakud. Seda kõike ikka sellepärast, et  vähendada inimeste kontaktivõimalust ja takistada viiruse levikut.

Paraku ei ole mul ühtegi faktidel põhinevat informatsiooni nakatumistest või haigestumistest Anija vallas. Samas oleks naiivne arvata, et neid ei esine. Terviseamet ei anna välja mingisugust informatsiooni Anija vallas elavate inimeste nakatumise kohta. Seda põhjendatakse vajadusega kaitsta delikaatseid isikuandmeid ja vaatamata minu korduvatele palvetele seda numbrit ei avaldata. Nakatunute arvu väljastatakse ainult Harju maakonna põhiselt.  Sellest tulenevalt ei ole vallavalitsusel mingisugust informatsiooni haiguse leviku kohta meie vallas. Samas olen veendunud, et haigus on jõudnud ka Anija valda.

Kriisikomisjoni ei ole kokku kutsutud, sest näen, et siiani tehtud otsused ja tegevused on vallavalitsuse otsene töökohustus. Olen kriisikomisjoni liikmetele edastanud e-posti teel informatsiooni kavandatavatest meetmetest ja tegevustest. Siiani selline tööstiil on toiminud. Vallavalitsuse erakorralised istungid seoses eriolukorraga toimuvad igal tööpäeva hommikul kell 9.00. Oleme püüdnud vajaliku infot levitada ka valla FB-lehel ja kodulehel, samuti siltidega infotahvlitel ja kauplustes. Oleme juurutanud toiduabi koju toimetamise eakatele ja vähese majandusliku kindlustatusega lastele. Oleme valmis tooma eakatele ravimeid, et nad ei peaks kodust välja minema. PALUN andke meile ainult teada,  kes seda teenust vajavad!

Vallavalitsus ja kantselei jätkab tööd, osad inimesed on suunatud kaugtööle ja osad puhkusele. Sellest hoolimata on vallamajas alati inimesed olemas ja valmis Teiega  tegelema. Murede, ettepanekute ja arvamustega võib alati helistada või pöörduda vallamajja.

Loodan südamest, et olukorra tõsidus on hakanud jõudma kõigi inimesteni!

Olge terved ning püsige kodudes, nii saame sellest kriisist kiiremini üle.

Vallavanem

Riivo Noor