Vallavanem Riivo Noore pöördumine

Head inimesed!

COVID-19 viiruse teine laine on järjest hoogu kogumas. Kahjuks toimetab haigus jõuliselt ka Anija vallas.
Kui selle aasta alguses oli veel nakatumine Anija vallas väike võrreldes Eesti keskmise ning naaberomavalitsustega, siis nüüd tuleb tõdeda, et asjad on võtnud pöörde halvema suunas.
Jaanuari kuu ja veebruari kaks esimest nädalat olid meie valla jaoks stabiilsed - keskmiselt 4-6 uut nakatumist nädalas. Veebruari kolmandal nädal (15-21.02) oli aga nakatunud juba 23 uut inimest. Viimasel küünlakuu nädalal lisandus kahjuks rekordiline 98 uut nakatumise juhtumit Anija vallas.
Palun tungivalt kõigil Anija valla inimestel suhtuda tõsiselt Terviseameti ja Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutesse ja viiruse levikut takistavatesse meetmetesse. Piirangutes ja meetmetes on hea ülevaade https://www.kriis.ee/et kodulehel.
Elementaarne, mida igaüks meist viiruse leviku takistamiseks teha saab on vältida liigseid kontakte, kanda maske ja desinfitseerida käsi.

Palun hoia enda ja oma lähedaste tervist!