Vallavanem Riivo Noor'e pöördumine

Tere!
Viiruse ja eriolukorra kiuste on Eestimaale jõudnud kevad. See omakorda süstib põhjamaa inimestesse optimismi ja julgus. Julgust loota, et viirus taandub ja normaalne elurütm taastub. Haiguse taandumise märke näitab ka statistika. Kas see taandumine on ajutine või lõplik, seda näitab meile tulevik.
Inimesel on võime harjuda ja kohaneda olukorraga ning ilmselt just seda me oleme teinud. Kui minu eelnevad pöördumised olid pigem murelikud, siis seekord tahan olla optimistlikum. Olen kõigile Anija valla inimestele südamest tänulik selle eest, et olete mõistnud ja aktsepteerinud seatud piiranguid ja kitsendusi. Olete kinni pidanud kehtestatud reeglitest ja selle tulemusena teeme hetkel plaane kriisist väljumiseks, piirangute leevendamiseks ning valla allasutuste taasavamiseks. Kõik see ei juhtu ühe korraga ja palun siinkohal veel natuke kannatust ning mõistmist.
Käesolevaks hetkeks oleme avanud Kehra staadioni ja jõulinnaku. Oma tööd alustasid uuesti lasteaiad, hetkel on suletud veel ainult Aegviidu lasteaed. Raamatukogud on leidnud mooduseid turvaliseks raamatute laenutamiseks ja tagastamiseks. Rahvamajad on veel suletud ja järgmisel nädalal teeme otsused kultuuriasutuste ning mänguväljakute avamise kohta. Spordisaalid jäävad suletuks kuni Vabariigi valitsuse korralduse lõppemiseni. Koolides tänavu kevadel enam tunde läbi ei viida, õppetöö toimub edasi distantsõppel. Ainult mõningal määral kutsutakse kooli neid lapsi, keda on vaja aidata ja konsulteerida paremate õpitulemuste saavutamiseks.
Positiivse teemana tahan veel teavitada, et lähinädalatel tehakse algust Anija valla tänavavalgustuse taristu uuendamisega. Mitu aastat ettevalmistatud projekt on jõudnud ehituse staadiumisse. Anija vallas vahetatakse välja kõik vanad tänavavalgustuse lambid ja asendatakse uute LED lampidega. Projekti käigus ehitatakse täiesti uusi liine ning tihendatakse olemasolevate liinide valguspunkte. Kokku paigaldatakse 1220 valgustit, 4045m maakabelliine ja 35 672m õhukaablit. Selle investeeringu kogumaksumus on 988 000€. Projekti rahastab Keskkonna Investeeringute Keskus. Aasta lõpuks peab meil olema kaasaegne, säästlik ja tänapäeva normidele vastav tänavavalgustus kogu vallas.
Suhtuge siis hästi nendesse töömeestesse, kes Teie maja eest lambi maha võtavad, sest nad panevad sinna uue ja parema :)
Ilusat kevadet ja olge terved!
Vallavanem Riivo Noor +372 508 8236