Kriisivõrgustiku loomine Harjumaa omavalitsustes

Juunis ja augustis toimuvad Harjumaa omavalitsustes "Valmisoleku päev", kus tutvustatakse linnajuhtidele, haridus- ja tervishoiuasutuste juhtidele, ettevõtete, seltside ja korteriühistute esindajatele Siseministeeriumi poolt koostatud „Käitumisjuhist kriisiolukordadeks" ja mängitakse läbi ühe võimaliku kriisiolukorra kommunikatsioon.

"Valmisoleku päeva" püsiva mõju tagab see, et kutsutud inimesed liidetakse võrgustikku, mis võimaldab asjakohast suhtlust ja tegutsemist võimalikes kriisiolukordades. Võrgustiku loomiseks allkirjastatakse ühine heade kavatsuste kokkulepe. Kutsutud inimeste kaudu soovitakse levitada "Käitumisjuhist kriisiolukordadeks" ka kõikidele ülejäänud linna elanikele.

Ürituse, mis kestab ca 2,5 tundi, päevakava on järgmine:

·         Omavalitsuse ja omavalitsuste liidu esindajate tervitussõnad, osalejate tutvumisring

·         Linnalabor tutvustab võrgustiku loomise eesmärke

·         Arutelu võimalikest kriisiolukordadest omavalitsuses

·         Kriisikommunikatsiooni läbimäng

·         Heade kavatsuste avalduse arutelu ja allakirjutamine

"Valmisoleku päevad" toimub Anija vallas 18. juunil kell 16:30 vallavolikogu saalis (Kreutzwaldi 6, Kehra). Harjumaa Omavalitsuste Liidu tellimusel ja siseministeeriumi rahastusel  toimuvad sarnased üritused lähiajal kõigis Harjumaa omavalitsustes. Rohkem infot saab leheküljelt hol.ee/kriis.