« Tagasi

Korterelamute rekonstrueerimise toetuse uue vooru avamine

Korterelamute energiatõhusaks rekonstrueerimiseks ja elamufondi kaasajastamiseks on käesoleva aasta riigieelarves ette nähtud 17,5 miljonit eurot. Toetuskõlbulikud on ka väiksemad energiatõhusust parandavad tööd. Määruse muudatustega ergutatakse korterelamute rekonstrueerimist piirkondades, kus rekonstrueerimise aktiivsus on olnud keskmisest madalam.
 
Riik toetab enne 1993. aastat kasutusse võetud korterelamu terviklikku rekonstrueerimist Tallinnas ja Tartu linnas 30% ulatuses. Tallinna ja Tartu linnaga külgnevate valdade asustusüksustes, kus kinnisvara turuväärtus on taotluse esitamisele eelneva aasta andmetel kõrgem kui 500 €/m2, Elva linnas, Haapsalu linnas, Keila linnas, Kohila alevis, Kuressaare linnas, Maardu linnas, Otepää linnas, Paikuse alevis, Pärnu linnas, Rakvere linnas, Rapla linnas, Sauga alevikus, Uuemõisa alevikus ning Viljandi linnas asustusüksusena asuva korterelamu rekonstrueerimisel on toetuse osakaal 40 protsenti. Teistes asustusüksustes asuva korterelamu rekonstrueerimisel on toetuse määr 50 protsenti.
 
Määrus jõustus 12.04.2019 ning selle kohaselt teavitab KredEx taotluste vastuvõtmise alguskuupäevast ja rahastamise eelarvest üleriigilise levikuga päevalehes ja oma kodulehel vähemalt 30 kalendripäeva enne taotluste vastuvõtu algust. KredExi hinnangul saab taotlusi hakata esitama alates 20.05.2019.