« Tagasi

Anija Vallavolikogu esimees Jaan Oruaas lõpetas vallavolikogu liikme volitused

11. veebruaril esitas Jaan Oruaas Anija vallasekretärile avalduse lõpetada tema Anija vallavolikogu liikme volitused alates 12. veebruarist 2019. Koos liikme volituste lõppemisega lõppesid tema volitused ka vallavolikogu esimehena.

Anija vallavanem Arvi Karotami sõnul on Jaan Oruaasa näol olnud tegemist asjatundliku volikogu esimehega. „Volikogu on toiminud hea meeskonnana ning Jaan on olnud hea meeskonnajuht. Austan Jaani soovi volikogust lahkuda ning usun, et volikogu leiab lähiajal temale väärilise järeltulija. Usun, et nii minu lahkumine peale märtsivalimisi kui ka volikogu esimehe tagasiastumine ei tekita tühikut valla igapäevasesse juhtimisse," sõnas Arvi Karotam.

Volikogu liige Toomas Tõnise lisab: „Vaatamata sellele, et kaks tublit vallajuhti erinevatel põhjustel vallajuhtimise juurest on lahkumas ning teades, kui tubli meeskond Anija vallavalitsuses ja –volikogus tegutseb, olen ma kindel, et kõik arengud, planeeritud tegevused ja koostöö jätkuvad ladusalt ka tulevikus."

Jaan Oruaas lahkub isiklikel põhjustel, vallavanem Arvi Karotam teatas vallavanema ametist lahkumisest jaanuarikuu volikogu istungil seoses otsusega kandideerida Riigikogu valimistel. Eesmärk on valida uus vallavolikogu esimees ja vallavanem märtsikuu korralisel vallavolikogu istungil.