Anija Eit: „Kus viga näed laita, seal tule ja aita!“ ehk algas elanikekampaania

Anija vallas algas 1. novembrist aasta lõpuni kestev kampaania, mille eesmärk on saada registrisse juurde uusi vallakodanikke.

„Seekord otsustasime kõnetada oma inimesi humoorikate koomiksitega vallaelust, mille peategelane on meie turundus- ja turismisümbol Anija Eit. Heatahtlike manitsuste ja samas optimistliku hoiakuga paneb ta südamele, et vald saaks oma inimeste jaoks pakkuda veel palju rohkemat, kui kõik sellesse oma panuse annavad," ütles arendusjuht Ingeldrin Aug.

Täna ilmub valla veebikeskkondadesse esimene koomiks, mis räägib vägagi päevakohasel teemal – Kehras Kose maanteele veetoru purunemisest tekkinud uputusest. Omavalitsus saab meie elukeskkonna ja vallas pakutavate teenuste parandamiseks palju enam ja palju kiiremini teha, kui kõigi meie inimeste maksutulu laekuks Anija valla eelarvesse. Esimeses koomiksis tuletab Eit seda tõsiasja meelde rongile ruttavale meesterahvale. Esimest koomiksit võib iseloomustada eesti vanasõnaga kus viga näed laita, seal tule ja aita - see on kandev mõte kogu kampaania ajal.

Vallavalitsusel on kavas teha nii välireklaami, otsepostitust kui panna inimesi kaasa mõtlema Sõnumitooja ja sotsiaalmeedia vahendusel. Kõik, kes end käesoleva aasta kahe viimase kuu jooksul registreerivad Anija valda, saavad valida kümne nö tänukingituse vahel. Kingitused saab vallavalitsusest kätte tuleva aasta alguses, samuti toimub jaanuaris loosimine kõigi seniste elanike vahel, kes ka 1. jaanuari seisuga on valla elanikud. Anija on tervislikke eluviise väärtustav ja parima puhkepiirkonnaga vald, kus on head spordi- ja liikumisvõimalused, seetõttu otsustasime peaauhinnana kõikide elanike vahel välja loosida jalgratta, mille saab ise sobiva välja valida.

Kuigi kampaaniaperiood kestab 31. detsembrini, paneb vallavalitsus südamele, et elanikuks registreerimist ei jäetaks viimasele minutile. Kiireim viis seda teha on kodanikuportaali eesti.ee kaudu, kuhu tuleb ID-kaardiga sisse logida. Teine võimalus on saata vallavalitsusse täidetud elukohateade, mille blanketi leiab siseministeeriumi kodulehelt. Elukohateate saab täita ka vallavalitsuses. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ning vajadusel eluruumi kasutamise õigust tõendav dokument.