Jäätmemajandus

JÄÄTMEMAJANDUS

Olmejäätmed

Anija vallavalitsus teatab, et alates 15 märtsist 2016 algab korraldatud jäätmeveo lepingute sõlmimine Jäätmehalduskeskus MTÜ-ga, kes on Anija valla esindajaks jäätmeveo teenuse osutamisel. Leping on vajalik jäätmeveo teenuse aktiveerimiseks oma kinnistul.

Kogu Anija valla territoorium on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga (va. Aegviidu alev), seega on jäätmevedu kohustuslik kõigil kinnistutel (sh suvilad, maakodud jms). Kui kinnistut üldse ei kasutata on võimalik taotleda vabastust korraldatud jäätmeveost. Kui kinnistut kasutatakse perioodiliselt (nt ainult suveperioodil) on võimalik taotleda vabastus talveperioodiks st 1. novembrist kuni 30. aprillini.

Lepinguid on võimalik sõlmida internetis aadressil www.jaatmehalduskeskus.eeJäätmehalduskeskus MTÜ telefonil 615 0354  on võimalik edastada andmed juba praegu, samuti e-mailile info@jaatmehalduskeskus.ee. Lepingud saadetakse kas e-maili teel või postkasti alates 15. märtsist.

Täpsem info, nõuded ning hinnakiri Anija valla korraldatud jäätmeveo kohta on leitav aadressil www.jaatmehalduskeskus.ee

JÄÄTMETE SORTEERIMISE JUHEND

PABER JA PAPP

·        Ajalehed

·        Ajakirjad

·        Kataloogid

·        Vanad raamatud

·        Töövihikud ja kaustikud

·        Jõupaber

·        Trükiga ja puhas kirja- ning joonistuspaber ja muu sarnane puhas paber või papp

NB! Konteinerisse ei tohi panna: kleepsusid, kiletatud paberit, kopeerpaberit, fooliumi, piimapakke ning märga või määrdunud paberit ega muid segaolmejäätmeid ega segapakendeid.

BIOJÄÄTMED (jäätmed tohib pakkida ainult paberisse või biolagunevasse läbipaistvasse  kotti)

·        Puu- ja köögiviljad ning nende koored

·        Liha- ja kalajäätmed

·        Leib, sai ning muud pagari- ja kondiitritooted

·        Majapidamispaber, pabersalvrätid, kohvipaks, paberfiltrid ja teepakid

·        Riknenud või vanad toiduained

·        Toataimed

·        Muud tahked toiduained

NB! Konteinerisse ei tohi panna: vedelikke (toiduõli, kastmed, piim, hapupiim, jogurt, mahl jt), suuri konte, pudeleid ja muid pakendeid ja teisi mittelagunevaid jäätmeid.

SEGAPAKEND (üldkasutatavad ning üldjuhul kollased konteinerid)

·        Kilekotid

·        Plastpakendite jäätmed (jogurti- ja võitopsid, kosmeetika- ja hooldustoodete pakendid, ketsupi- ja majoneesipudelid, šampoonipudelid, plastnõud ja –karbid jm. puhtad plastpakendid)

·        Klaaspakendite jäätmed (värvitust ja värvilisest klaasist alkoholipudelid, kõik pandimärgita klaasist pudelid, purgid jm. puhtad klaaspakendid);

·        Metallpakendite jäätmed (toidu- ja joogipakendi metallkaaned ja korgid, konservpakendid);

·        Joogikartongist jäätmed (kartongist piima- ja mahlapakendid jm. puhtad kartongpakendid).

NB! Konteinerisse ei tohi panna: segaolmejäätmeid, toodet sisaldavad pakendid, plastist mänguasjad, lambipirne, ohtlike jäätmeid ja ohtlike ainetega määrdunud pakendeid (kodukeemia pakendid, aerosoolpudelid, liimi-, värvi- ja lahusti pakendid), ehitusjäätmeid, lehtklaasi.

PABER ja PAPP pakend (üldkasutatavad ning üldjuhul sinised konteinerid)

·      pappkastid ja -karbid,

·      paberkotid

·      lainepapp

·      lamineerimata kartong

·      muud puhtad paberpakendid

Pappkastid tuleb servade kohalt lahti lõigata ja võimalusel kokku voltida, sest muidu võtavad need konteineris palju ruumi või neid ei ole üldse võimalik konteinerisse paigutada.

NB! Konteinerisse ei tohi panna: segaolmejäätmeid, muid segapakendeid (näiteks mahla- ja piimapakid jms), määrdunud või vettinud paberit ja pappi, fooliumit või kilet sisaldavat paber ja/või papp pakendit, vahtplasti, kopeerpaberit, pehmepaberit (näiteks tualettpaber ja salvrätikud), ehitusjäätmeid.

 

Üldkasutatavate paber- ja papikonteinerite ning segapakendite konteinerite aadressid on leitavad siit.

Anija vallas saab elektroonikaromusid (arvutid, külmkapid, pesumasinad, telerid, kohvimasinad ja muu kodutehnika), vanu akusid ja luminofoorlampe tasuta ära anda Kehras ja Alaveres.  Samas võetakse tasuta vastu ka sõiduautode ja väikebusside vanarehve.

NB! Veoautodeja traktorite vanarehvide kogumiseks peavad firmad sõlmima otselepingu MTÜ Eesti Rehviliiduga (Kaur Kuurme, tel.6379397 või 56236697).

1. Kehra linnas asub kogumispunkt Kehra jäätmejaamas aadressil Tselluloosi tn 2a. 

Jäätmejaama lahtiolekuajad ja hinnakiri 

Info tel 53321287, jaatmejaam@velko.ee

2. Alavere külas asub konteiner TÜ Alvar MÜ töökoja territooriumil.

Kogumispunkt on avatud E-R 8:00-18:00, L 10:00-14:00 etteteatamisel.

Info tel. 6033196 või 5147810

 HEAD INIMESED! Palun ärge viige nendesse konteineritesse

·         olmejäätmeid

·         ohtlikke jäätmeid (vanad värvid, lakid, lahustid; õli- ja kütusefiltrid; vanad ravimid, süstlad; kemikaalid, riknenud taimekaitsevahendid ja väetised)

·         klaasimurdu, ehitusprahti

·         vanametalli

 

OHTLIKUD JÄÄTMED 

Ohtlike jäätmete kogumiseks korraldab vallavalitsus igal aastal kogumisreide. Üldjuhul toimub see korra aastas kevade lõpu poole ning info on leitav vallavalitsuse koduleheküljelt ja külade teadetahvlitelt.

EHITUSPRAHT JA SUURJÄÄTMED

Ehitusprahti ei tohi panna olemejäätmete, paberi-, papi- ega segajäätmete konteineritesse. Ehitusprahi äraandmiseks on võimalik tellida tasu eest multilift konteinerid erinevatelt antud teenust pakkuvatelt ettevõttetelt nt Prügivedu.ee OÜ (6723000, info@prugivedu.ee, www.prugivedu.ee), AS Eesti Keskkonnateenused (6400800, info@keskkonnateenused.ee, www.keskkonnateenused.ee), OTTIMA OÜ (5511313, info@prugivedu24.ee, www.prugivedu24.ee), Ragn-Sells AS (15155, info@ragnsells.ee, www.ragnsells.ee), lisaks konteineritele pakub Rag-Sells AS ka ehitusjäätmete äraveoks Big-Bag koti teenust.

Ehitusprahti on võimalik ka ise ära viia:

-          AS-i Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus (Loovälja, Rebala küla, Jõelähtme vald)

Jäätmete vastuvõtt E-R 6:00-22:00, L ja riiklikud pühad 8:00-18:00. Info tel. 609 6018, 6096029 info@tjt.ee, http://tjt.ee/. Hinnakiri http://tjt.ee/hinnakiri/tallinna-jtmete-taaskasutuskeskus-as-vastuvetavate-jtmete-nimistu-koos-hindadega

 Täiendavat infot ülaltoodu kohta saab tel 619 9022, evelin.kolbak@anija.ee