Sihtasutus Anija Mõisa Haldus

Anija mõisa renoveerimiseks, haldamiseks ja taaselustamiseks on Anija vald loonud sihtasutuse Anija Mõisa Haldus. Sihtasutuse tegevuse eesmärk on Anija mõisakompleksi restaureerimine ja renoveerimine ning mõisa

 kui turismiobjekti arendamine. Mõis on koha


ks, kus ümberkaudsed inimesed  koos saavad  käia ja ühiselt tegutseda.

Mõis asub Jägala-Kehra-Kose maantee ääres Anija külas. Mõisast on esimesi kirjalikke teateid 1482. aastast. Hoonet on erinevatel aegadel korduvalt ümber ehitatud. Oma praeguse ilme sai mõisa häärber XIX sajandi algul. Mõisakompleks on üks paremini säilinud tervikansamblitest Eestis. Mõisa park on unikaalne võõrpuuliikide rohkuse poolest ja on võetud looduskaitse alla.  Ajaloost lähemalt http://www.mois.ee/harju/anija.shtml

 

Hoone on avatud vaatamiseks kõikidele soovijatele argipäevadel kell 9.00-17.00. Külalistele on  avastamiseks  külaraamatukogu, internetipunkt, käsitöötuba,  koduloomuuseum  ja mõisa park.  

MTÜ Koostöökoda projektiga "Ida-Harju Teabe- ja Nõustamiskeskuse renoveerimine" on renoveeritud ja sisustatud seminari- ja bürooruumid hoone idapoolses osas. Siin pakub pakub MTÜ karjääri- ja noorteinfo teenuseid,  õppenõustamist ning vabahariduslikke koolitusi.

Mõisas tegutsevad Anija naisansambel, käsitööring ja Ateljeepood, kus on müügil kohalike käsitöömeistrite töid. Korraldatakse väiksemaid kontserte, konverentse, seminare ja koolitusi. Mõisa ruume ning ka parki on võimalik rentida ja kasutada mitmesuguste sündmuste tähistamiseks.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel on ellu viidud Anija Mõisa pargi piirdemüüri ja puistu osaline rekonstrueerimine. Projekti eesmärgiks oli säilitada ja väärtustada Anija mõisa pargi maastikuilme. Projekti käigus rekonstrueeriti pargi 1,2 km pikkune maakividest piirdemüür ja müüri ümbritsev puistu. Taasavati vaated kaitsealusele puistule ja mõisa hoonele.  Täielikult „uue" ilme on saanud mõisa peahoone ja aida vaheline müüriosa/kaaristu.

 

Lähem info www.anijamois.eeanijamois@anija.ee või telefonil 555 34368

             

Kontakt:

e-mail anijamois@anija.ee

Telefon 555 343 68 (Kaisa Tamkivi)

SA Anija Mõisa Haldus
Anija küla, Anija vald
Harjumaa, 74411

 

Arvi Karotam - SA Anija Mõisa Haldus nõukogu esimees

Telefon 619 9004

e-mail  arvi.karotam@anija.ee

 

Marge Raja - SA Anija Mõisa Haldus juhatuse liige

Telefon 619 9005

e-mail  marge.raja@anija.ee

 

 

 

Velko AV

Osaühing VELKO AV sünnilugu sai alguse 1 märtsil 1993 a, kui Anija valla kommunaalmajanduse haldamiseks loodi munitsipaalettevõte VELKO.
Oma praeguse nime sai firma 1997 a, kui munitsipaalettevõte kujundati ümber osaühinguks. Järgmine oluline etapp sai teoks 2004 a, kui Anija valla ja Kehra linna liitumisel ühines VELKO AV-ga KEHRA KERMOT.

 

Tänaseks on VELKO AV kujunenud kahe miljoni eurose aastakäibega ettevõtteks, kes lisaks Kehra linnale osutab teenuseid veel Alavere, Anija, Voose ja Lilli külades ning Aegviidu alevis.


Pakume oma klientidele kaugkütte, vee-kanalisatsiooni ja elamuhalduse teenuseid.
Meie meeskonda kuulub 15 töötajat, kes tahavad kõik olla headeks partneriteks elumugavuste loomisel kõigile Anija valla elanikele.

http://www.velko.ee/

 

Sihtasutus Anija Valla Spordimaailm

Sihtasutus Anija Valla Spordimaailm (Spordi tn 2b)

Telefon: 559 84018

E-post: spordimaailm@anija.ee

Facebook

Tegevjuht: Mihkel Kuuse