« Tagasi

Anija mõis osaleb annetamistalgutel.

3. detsembrer 2019

Täna, 3. detsembril toimuvad Eestis esimesed annetamistalgud. Anija mõis on annetamisvõimalusena välja pakkunud žanrilise debüüdi Eesti mõttevaramus - ühtaegu nii ajalooteadusele kui ka rahvasuus levivale etnograafilisele pärandile põhineva Anija mõisa lugu jutustava raamatu. Raamatu koostamise vastutust kannab Tartu Ülikooli kunstiajaloo professor Juhan Maiste.  Omalt poolt annetab Anija mõis Anija valla suurperede lastele võimaluse osaleda külastusprogrammis „Anija mõisapargi saladuste rada".

Anija mõisas on omamoodi renessanss, mõisa ait on renoveeritud, härrastemaja avab uksed külastajatele suvel. Külastajate jaoks luuakse mitmel korrusel paiknev ekspositsioon, mis jutustab mõisate lugu läbi lihtsa maamõisa olemuse. Kontseptsioon lähtub mõisa motost: „Lihtsuse võlu".

Mõisa ja mõisakultuuri lugu räägib ka koostatav raamat, avades nii arhitektuurseid,  kunstilisi, sotsiaalseid kui majanduslikke aspekte, pajatades lugusid aadlikultuurist rahvusliku ärkamise ja mässumeelsuseni, kõneldes nii füüsilisest kui vaimsest pärandist.  

Eesti esimesed annetamistalgud on saanud inspiratsiooni rahvusvahelisest Giving Tuesday nime all tuntud algatusest.  Annetamistalguid veab  Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga.  Annetamistalgud on osa üle-eestilisest kodanikuühiskonna nädalast.

Anija mõisa raamatu väljaandmiseks, meie kõigi kultuuriloo talletamiseks saab annetada Hooandja kaudu: https://www.hooandja.ee/projekt/aita-anija-moisa-lugu-kaante-vahele. Aita väärtustada unustatud vana, näidata kadunud aegade säilinud kihte, kus on nii hiilgust kui argisust.

Anija mõis teeb ka omalt poolt annetuse, pakkudes Anija valla suurperede lastele võimaluse osaleda kevadel 2020 Anija mõisa külastusprogrammis „Anija mõisapargi saladuste rada". https://anijamois.ee/portfolio/anija-moisapargi-saladuste-rada/.

 

Rohkem infot:

Janne Kallakmaa

SA Anija Mõisa Haldus

tegevjuht / juhatuse liige

Tel: +372 555 343 68

E-post: anijamois@anija.ee

www.anijamois.ee

FB anijamanor

Instagram: anijamois

Mõisa, Anija küla, Anija vald, Harjumaa