Aegviidu alevis tegutseb karu

Anija vallavalitsus taotles Keskkonnaametilt luba Aegviidu alevis elutseva ja inimeste vara ning turvalisust ohustava karu küttimiseks.  Eile, 19.06.2019a. saabus Keskkonnaameti peadirektori Riho Kuppart´i allkirjaga käskkiri eriloa välja andmiseks.

Kõnealune karu on liikunud Aegviidu ümbruses alates kevadest, kuid viimaste nädalatega on tema käitumine Aegviidu alevis muutunud ebatavaliselt julgeks. Ta on lõhkunud inimeste vara  ja mesitarusid, ei karda koeri ega inimesi. Karu on üritatud elamutest eemale peletada püssipaukudega, kuid see ei ole toonud soovitud tulemust.  Eesti metsades elab sadu karusid, kuid nad hoiavad inimestest ja asulatest eemale. Selline on ka normaalne karu käitumine. Kõnealuse isendi käitumist ei saa pidada normaalseks ja lähtudes inimeste turvalisusest eriluba karu küttimiseks ka taotleti.  Selle looma käitumine on ettearvamatu ja ei saa välistada rünnakuid inimeste vastu, kui karu muutub järjest julgemaks ning kohaneb eluga inimasulas.

Ohutuse tagamiseks ei ole meie käsutuses kahjuks teisi variante, kui karu küttida - esmatähtis on inimeste turvalisus ja julgeolek.

Karuga kohtudes palun jääda rahulikuks. Liikuda hästi aeglaselt ja mitte tekitada liigset lärmi, mida loom võiks tõlgendada rünnakuna. Koheselt palun helistada numbrile  +372 508 8236 (Riivo Noor) või +372 512 7015 (Martin Heintalu) ja teatada karu asukoht ning eeldatav liikumissuund.

Riivo Noor