Oluline info seoses õppusega Kevadtorm 2019

Kaitsevägi korraldab 29. aprillist 17. maini õppuse Kevadtorm, mille tegevused toimuvad ka Anija valla territooriumil nii metsades kui põldudel, linnades kui külades. Õppusel osalejad harjutavad nii vaikselt ja varjatult tegutsemist kui ka patrullides kontakti sattumist ja aktiivsete lahingute pidamist. See kõik tõmbab kindlasti tähelepanu ja seetõttu selgitame olusid lähemalt:
- Muretsemiseks pole põhjust. Laigulistes vormides õpp...elahinguid pidavad inimesed on meie oma õed-vennad, emad-isad, sõbrad ja sõbrannad kui ka head liitlased välisriikidest.
- Põhiüksused liiguvad igast alast läbi umbes 1-2 päevaga.
- Kaitsevägi palub kõigilt õppuse ala elanikelt sõdurite ja masinate lähedal äärmist tähelepanelikkust.
- Oma ohutuse tagamiseks on oluline hoida mõõdukat distantsi nii liikuvate kui seisvate sõidukitega, aga ka lahinguid pidavate sõduritega.
- Kaitsevägi annab õppuse käigus parima, et vältida tsiviilelanikkonnale ja keskkonnale kahjude tekitamist.
- Leides maast kasutatud või kasutamata paukpadruneid, lõhkepaketi või suitsugranaadi jäänuseid või muud seesugust, siis on tungivalt soovitav leitut mitte katsuda ja anda teada telefonile 112.

Kui kaitsevägi põhjustab eraomandile kahju, siis tuleks sellest teada anda kas aadressile kevadtorm@mil.ee või telefonile 5696 1267. Kõik kaitseväe tekitatud kahjud kontrollitakse üle ja kõrvaldatakse.

Kaitsevägi tänab kõiki mõistva suhtumise ja õppuste toetamise eest!