Harjumaa aasta tegijate nominente oli Anija vallast kuus

Harjumaa aasta tegijad said tunnustused kätte Kiisa rahvamajas 23.novembril. Anija vallast oli üles seatud aasta ettevõtte tiitlile OÜ Narvo, aasta kodanikeühendusena MTÜ Keerdtrepp, aasta väikeettevõtjaks OÜ Katkera, sädeinimesteks Heli Karu ja Inga Koitla. Inga oli üles seatud ka aasta toetaja tiitlile.

OÜ Narvo jaoks on viimased aastad olnud tõeliselt tegusad! Nende põhitoodangut – eri mõõdus puitposte toodetakse mitu tuhat tihumeetrit aastas. Kehra ettevõtte poste viiakse Skandinaaviasse, kuid ka Kesk- ja Lõuna-Euroopasse – Hispaaniasse, Prantsusmaale, Itaaliasse, Saksamaale, Inglismaale. Muidugi on koostööpartnereid ka Eestis näiteks Kaitsevägi, Politsei- ja Piirivalveamet, Tallinna Loomaaed. Narvo eestvedajad on pidanud oluliseks toetada ka kogukonda - Narvo materjali kasutati Anija Lüliti viies projektis ning mitme projekti puhul oli tegu ettevõtja poolse sponsorlusega. Oluliselt on nad arendanud ka kohalikku ettevõtlust: treimasina soetamiseks taotleti raha Leader-programmist ja Narvole eraldati selleks 60 000 eurot. Narvo on loonud uue treiliini avamisega juurde ka töökohti ning nad on piirkonnas hinnatud tööandjad.

MTÜ Keerdtrepp on 2017. aastal olnud tõeliselt särav vabaühendus Harjumaal, mis on lühikese aja jooksul leidnud endale hulgaliselt koostööpartnereid üle kogu Eesti ning algatanud uusi vahvaid tegevusi noortelt-noortele.

Keerdtrepp on eelkõige tuntud ekstreemspordi ja jõutreeningu populariseerimise poolest, kuid nende sooviks on panustada kogukonnas ka muudel teemadel näiteks eri rahvusest noorte koostöö, ettevõtlike noorte tekkimine, tervisliku toitumise ja eluviiside edendamine, noorte kuritegevuse ennetamine ja keskkonnasõbralike tarbimisharjumuste edendamine. Nende populaarsel YouTube kanalil, kuhu nad postitavad iganädalaselt oma vlog´e on üle 18 000 tellija. Videod on noorte seas ülimalt populaarsed, olles üht pidi naljakad ja vahetud, aga alati ka õpetlikud ja motiveerivad. Kõik Keerdtrepi videod on kantud soovist innustada noori olema aktiivse eluviisiga - mitte istuma nutitelefonis vaid tegutsema õues ja veetma oma aega toimekalt.

OÜ Katkera on ettevõte Anija vallas, mille säärast sooviks oma piirkonda tegutsema iga omavalitsus. Nad on pikaajaliselt toetanud kogukonna jaoks olulisi sündmusi nii rahaliselt kui tulnud abiks oma teenuseid pakkudes. Samuti on ettevõtte juht Marek Suik andnud väärtuslikku sisendit oma teadmistega, olles aktiivne liige Anija valla majanduskomisjonis ning aidates sellega kaasa Anija valla arengule.

Inga Koitla on aktiivne ja suure teotahtega noor naine, kes haarab kinni igast võimalusest et olla toeks heade ideede sünnile nii kultuuri- kui noorsootöö valdkonnas aga üha enam ka laiemalt – kogu Anija valla arengule.

Heli Karu on tõeline kogukonna säde ja õnnelik, sest tema töö ja hobi käivad käsikäes. Ta on muusikaõpetaja ja koorijuht, kes on oma kirega – muusika ja lauluga tegelenud kokku üle veerandsaja aasta.

Harjumaa Aasta tegijaid on tunnustatud aastast 2003, erinevates kategooriates on kokku välja antud 72 tunnustust.

Anija valla nominendid ja nende esitajad: vasakult aasta väikeettevõtte nominent OÜ Katkera juht Marek Suik,aasta kodanikuühenduse nominent MTÜ Keerdtrepp eestvedaja Mikael Parman, aasta toetaja ja sädeinimese nominent Inga Koitla, tunnustajad Kaire Kroon, Katrin Roomere ja Anija vallavanem Arvi Karotam. Pildilt on puudu sädeinimese nominent Heli Karu ning aasta ettevõtte nominent OÜ Narvo esindaja.