Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid külastas Anija valda

Kolmapäeval, 18.aprillil külastas president Kersti Kaljulaid Anija valda. Presidendi külaskäik algas Anijal, kus ta kohtus osaühing Koplimäe Agro juhi, Harjumaa ühe suurima viljakasvataja Ago Pärnamäe pere ja töötajatega. Sealt edasi liikus riigipea koos saatjatega Anija mõisa, kus toimus kohtumine kohaliku elu eestvedajatega ja maitsti üheskoos mõisakohviku hõrgutavaid suupisteid. President tutvus ka Anija mõisa ajaloo, raamatukogu ja tulevaste arenguplaanidega. Üllatuslauluga esines Anija naisansambel. Presidendil oli mõisas ka vestlus volikogu esimehe Jaan Oruaasa ja vallavanem Arvi Karotamiga, kus vallajuhid tutvustasid valdade ühinemisega seondunud tegevusi ja viimaste aastate valla sotsiaal-majanduslikku arengut.

Seejärel suundus president Kehra raudteejaama, kus maja perenaine Anne Oruaas tutvustas presidendile vastavatud Vabadussõja murdelahingute muuseumi. Külaskäik raudteejaama lõppes kohtumisega Anija Vallavolikogu ja Vallavalitsuse liikmetega.

Presidendi visiidi pildigalerii leiad siit.

Fotod: Mattias Tammet,
Vabariigi Presidendi Kantselei ja