Anija valla Aasta Tegijad 2017

23. veebruaril toimunud Kehra Gümnaasiumi aulas EV 100. aastapäevale pühendatud kontsert-vastuvõtul kuulutati välja Anija Valla Aasta Tegijad 2017. Konkursil sai hääle anda üheksas erinevas kategoorias, nominente oli seekord kokku 40. Hääletanuid oli kokku 876 inimest.

Aasta Tegu kategoorias konkureerisid Inga Koitla, Eda-Mai Tammiste, Valdo Praust ja Kehra Kooli 10 korteriühistu. Kahe kandidaadi hääled olid üsna tasavägised ning välja anti auhinnad mõlemale – Inga Koitlale Kehras asuva ait-kuivati ellu äratamise eest ja Eda-Mai Tammistele eeskujuliku töö eest Anija valla lasteaedade juhina.

Aasta Kultuuripärl kategoorias konkureerisid Inga Koitla, MTÜ Aegviidu Kunstizaal ja Mariell Aren. Enim hääli anti Inga Koitlale, kes on mitmekülgselt ja jõudsalt elavdanud Anija valla kultuurielu.

Anija Valla Säde tiitlile oli konkurente kõige rohkem. Kokku seati üles 7 kandidaati: Inga Koitla, Virge Palmsalu, Rene Kaalo, Kätlin Takk, Mikael Parmann, Indrek Matla ja Anne Oruaas. Anija Valla Säde 2017 on Virge Palmsalu, kes on mitmeid aastaid ergutanud Aegviidu (ja mitte ainult Aegviidu vaid ka Tapa, Lehtse, Jäneda, Käravete) inimesi tervislikult liikuma.

Aasta Vabaühenduse Tegu kategoorias seati üles neli kandidaati: MTÜ IngVer, MTÜ Aegviidu Päästeselts, MTÜ Kehra Raudteejaam ja MTÜ Anija Aiaring. Võitjaks osutus MTÜ Aegviidu Päästeselts, kelle aktiivsed liikmed on teinud suure panuse Aegviidu ja lähipiirkonna turvalisemaks muutmisel.

Aasta Vabatahtliku kategoorias anti välja kaks auhinda: Helina Lillsoole, kes panustab oma aega, energiat, teadmisi erinevates projektides, et rikastada Anija valla kogukonna elu ja Peep Kasele, kes on erinevatel üritustel vabatahtlikuna tegutsenud ja olnud tihti ka algataja rollis ligi 10 aastat. Kandidaatide hulgas olid veel Rene Kaalo, Martin Plaser, Anu Mäeorg, Anneli Väli-Hannus ja Ando Hannus.

Aasta Noorsootöö Tegu preemia pälvis Aleksei Kuzmin, kelle juhendamisel on juba mitmeid aastaid saanud paljud noored tantsu- ja teatrielamusi. Kandidaatide hulgas olid veel Kätlin Takk, Marina Põder ja Reet Kanger.

Aasta Ettevõtja Tegu tiitlile kandideerisid AS Aegviidu Puit, OÜ Dominoshaus, „Horizon" Tselluloosi ja Paberi AS ning võidukaks osutunud Kehra Konsumi kollektiiv, keda iseloomustati kui sõbralikke, heatahtlikke ja väärikaid teenindajaid.

Aasta Sporditegu kategoorias anti välja kaks auhinda – Sportland Salomon Team'ile (Indrek Lillsoo, Sven Luks ja Alar Viitmaa), kes saavutasid seiklusspordivõistlusel Ace Xdream I koha ja Roman Sviridov'ile, Euroopa 2017 aasta meistrivõistlustel saavutatud viienda koha eest sumos. Tiitlile kandideerisid ka MTÜ Maadlusklubi Anija, Teemu Pikka - Kõrvemaa Aegviidu KettaKlubi (KAKK) ja Hendrik Kalme.

Aasta Küla tiitli pälvis Kihmla-Salumäe ja Pikva-Arava külade ees kindlalt Alavere küla, kus on kogukonna positiivne areng ja külasisene koostöö viimase aasta jooksul selgelt nähtavad.