« Tagasi

Eesti Olümpiakomitee kinkis Kehra koolile 25 komplekti suusavarustust

Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste andis projekti „EOK tuleb kooli" raames täna Anija vallas, Kehra spordihoones üle suusavarustuse Kehra, Kuusalu ja Kiili koolidele.
Olümpiakomitee liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi sõnul on projekti eesmärk edendada laste ja noorte liikumisharjumust. „Viimasest koolide sportimistingimuste kaardistamise uuringust selgus, et koguni üheteistkümne maakonna koolides tuntakse enim puudust just suusavarustusest. Seetõttu otsustasimegi kinkida kõigile Eesti maakondadele täiskomplektid suusavarustust, et võimalikult suur hulk lapsi saaks neid kasutada, õppida õiget suusatehnikat ja liikumisest rõõmu tunda," ütles Lusmägi. Täna antigi üle viimased komplektid suusavarustust Harjumaa kolmele koolile, kelle valis välja Harjumaa Spordiliit. Komplekti kuulub täisvarustus: suusad, kepid, klambrid ja saapad suuruses 33-38.
Samas õnnitles Anija vallavanem Arvi Karotam Kehra kooli kehalise kasvatuse õpetajat Piret Urmetit juubeli puhul. Piret Urmet on valla laste ja noorte sportliku maailmavaate kujundamisel andnud olulise panuse. Vallavanem andis juubeli puhul üle tänukirja, kus oli märgitud: „Kehra kooli ja kogukonna patrioot, kellel on alati huvitavad ideed, mida ta ka ilma ise hõiskamata ellu viib".
Heli Karu eestvedamisel lauldi Kehra koolipere ja külaliste poolt mõned hoogsad suusatamise- ja talveteemalised laulud, et ikka suusailma oleks, Piret Urmet viis läbi teatevõistluse EOK ning suusavarustuse saanud koolide võistkondade vahel.
 
Foto autor: Tuuliki Rohtla